המדריך המלא: עדשות מגע חודשיות לעומת עדשות מגע יומיות

לכל עדשות המגע החודשיות >>

 

מעוניינים להתחיל ולהשתמש בעדשות מגע חודשיות? עדשות מגע יומיות? אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Eye mazing מסבירים שבעדשות מגע טמונים אינספור יתרונות והן מספקות מענה לאוכלוסייה רחבת היקף הסובלת ממגוון לקויות ראייה שונות. 

ואולם, בטרם רכישת עדשות המגע כאלו או אחרות, מומלץ לעבור בדיקת ראייה אצל האופטומטריסט, מאחר והתאמה נכונה של עדשות מגע מותנית לא רק בלקות הראייה הספציפית בלבד, אלא גם בהתאמה פרטנית לאורח החיים של האדם. 

כמו כן, כדי להבטיח שימוש נכון, נדרשת הדרכה לגבי הרכבה והסרת עדשות המגע ואופן תחזוקתן השוטפת, זאת במידה ומחליטים לרכוש בעדשות מגע לשימוש חוזר, כמו לדוגמה עדשות מגע חודשיות, דו שבועיות או שבועיות.

 

אופן בחירת סוג עדשות המגע

באופן כללי, עדשות מגע עשויות להתאים למגוון רחב של לקויות ראייה שונות שחלקן מולדות ואחרות תולדה של הגיל, בהן קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה (צילינדר). בטרם בחירת עדשות מגע חודשיות, דו שבועיות או יומיות, יש לבחון את הצרכים וההרגלים. 

למשל, ישיבה מול מסכים (מחשב, טלוויזיה) במשך שעות רבות מידי יום, תוך כדי מאמצים של העיניים ומצמוץ, שהייה ממושכת בחדרים ממוזגים, נטייה לסבול מאלרגיות עונתיות, נטייה ליובש וכן הלאה, כמו גם תדירות השימוש העתידי עדשות מגע. 

ישנם כאלו הנוהגים להרכיב עדשות מגע לכל אורך שעות היום, בעוד אחרים מעדיפים להרכיב בבית משקפיים ולהשתמש בעדשות המגע רק כשהם יוצאים מהבית לעבודה, סידורים, אירועים וכדומה. 

 

למי מתאימות עדשות מגע יומיות ומתי כדאי להעדיף עדשות מגע חודשיות?

לאחר מיפוי הצרכים ובדיקת הראייה יוכל האופטומטריסט להמליץ על עדשת המגע המותאמות ביותר אל הנבדק. עדשות מגע יומיות מתאימות לרוב האוכלוסייה, ובפרט לאלו שנוהגים להרכיב משקפיים דרך קבע אך מעוניינים לעשות שימוש בעדשות מגע באופן חד פעמי באירוע משפחתי או חברתי כלשהו, בפעילות ספורטיבית ועוד. 

עדשות המגע היומיות עשויות להתאים לאנשים שעובדים בעבודות עם אבק ולכלוך, אנשים עם נטייה לאלרגיות ובעיות זיהומיות וכן לכל מי שמעדיף להשתמש ולזרוק ואין לו סבלנות לניקוי ותחזוקה. 

עם זאת, העדשות היומיות מיוצרות בפרמטרים כלליים של קוטר וקימור וללא מרחב תמרון גדול, לפיכך יכולות שלא להתאים לכל אחד. עדשות מגע חודשיות, לעומת זאת, מיוצרות ממגוון רחב יותר של חומרים ובפרמטרים רבים יותר כך שגם אלו הצריכים מרשם מורכב יותר יוכלו להרכיב עדשות מגע ולראות ולהראות טוב. 

עדשות מגע חודשיות בדרך כלל משתלמות יותר כלכלית מאשר עדשות יומיות ולכן הן הבחירה החסכונית למי שמבקשים להרכיב עדשות מגע באופו יומיומי.

בכל התאמה של עדשות מגע מומלץ להבדק אצל רופא עיניים או אופטומטריסט טרם הקנייה בכדי לוודא כי התאמה נכונה ומתאימה בין מבנה העין, המספר ועדשות המגע.

 

עדשות מגע חודשיות | Eye mazing