מתכננים לרכוש עדשות מגע צבעוניות? כמה דברים שחשוב שתדעו

לכל עדשות המגע >> 

 

יוצאים לדייט ראשון? מתכוננים לאירוע משפחתי משמעותי? מעוניינים לשדרג את הלוק ולהמם את כולם? עדשות מגע צבעוניות הפכו בשנים האחרונות לטרנד כובש שהולך ומתפשט בקרב נשים צעירות ונערות רבות, אבל לא רק. כול מי שחלם על עיניים בגוון טורקיז כמו אליזבת טיילור או עיניים חתוליות ירוקות יכול כיום להגשים את חלומו. 

אלא מה, עדשות מגע צבעוניות נתפסות אצל רבים כתוספת קוסמטית לשדרוג המראה, בדיוק כמו האודם, הסומק והמסקרה, ובפרט עדשות מגע שאינן מיועדות לתיקון הראייה, והדבר שמחזק את התפיסה השגויה הזו הוא שעדשות מגע נמכרות לכל דורש ובכול מקום, החל מבתי מרקחת ורשתות הפארם, ועד לחנויות קוסמטיקה ותחנות דלק.

 

חשיבות בדיקת העיניים אצל אופטומטריסט או רופא עיניים

מבית חברת Eye mazing מציינים שהשוק מוצף בעדשות מגע צבעוניות והן נמכרות באופן חסר אחריות, ללא פיקוח רפואי וללא בדיקה, מדידה והדרכה, והדבר הזה עלול לא אחד לגבות מחיר הרסני במיוחד, החל משריטות בעין וגרימת זיהומים וצלקות בעקבות שימוש בעדשות שאינן מותאמות, דרך פגיעה בקרנית העין, כיבים ורקמות צלקתיות, ועד לנזקים בלתי הפיכים ועיוורון. 

לפיכך, גם אם מדובר בעדשות מגע צבעוניות חד פעמיות ואו ניחנים בראייה מושלמת, חובה לגשת לבדיקת עיניים אצל רופא עיניים כדי למדוד כל עין ולהתאים להן את העדשות הנכונות. 

מתכננים לרכוש עדשות מגע צבעוניות | Eye mazing

הנחיות לשימוש נכון ולטיפול בעדשות המגע

בין אם מתכננים לרכוש עדשות מגע צבעוניות לצורך שימוש חד פעמי באירוע מיוחד או להרכיבן על בסיס קבוע לכול אורך השנה, חובה לגשת תחילה לאופטומטריסט מוסמך או רופא עיניים כדי לעבור בדיקת התאמה מקצועית ולקבל מרשם תקף, הנחיות והדרכה לשימוש נכון ולטיפול בעדשות המגע. יש לרכוש את עדשות המגע במקום מוכר ומורשה בלבד.

חשוב להקפיד ולשמור על הוראות ההרכבה, הגבלת השימוש ואופן הטיפול השוטף ותחזוקת העדשות. כמו כן, במידה והשימוש בעדשות המגע הנו יומיומי קבוע, יש לערוך בדיקות מעקב תקופתיות. מעבר לכך, בכול מקרה של נפיחות, אדמומיות, אי נוחות בעת השימוש, כאב או הפרשות מהעין, חובה להסיר מיד את העדשות ולהגיע בהקדם לבדיקה רפואית.