מחפשים עדשות מגע מומלצות ? קבלו את המדריך השלם

לכל סוגי העדשות >>

 

מחפשים עדשות מגע מומלצות? מתקשים בבחירת סוג העדשות? אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Eye mazing מציינים שעדשות המגע מהוות, אמנם, את נקודת המפגש שבין הרפואה והטכנולוגיה, והן מספקות מענה אופטימלי למיליוני אנשים עם לקויות ראייה שונות, אך יחד עם זאת, חשוב להקפיד על בחירה נכונה של עדשות המגע ושימוש נכון. 

לפיכך לפני הכול, חובה לעבור בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מוסמך ולבצע התאמת עדשות מגע. בעניין זה, ראוי להבהיר שההתאמה איננה תלויה בצורכי תיקון הראייה בלבד אלא גם בהתאמה מיטבית לאורח החיים של האדם. כמו כן, יש לקבל הדרכה לגבי הרכבה והסרת עדשות המגע, טווח הזמן המקסימלי שניתן לעשות בהן השימוש, אופן הטיפול והתחזוקה, תמיסות החיטוי המומלצות ועוד.

התאמה למגוון לקויות ראייה שונות

עדשות מגע מומלצות | eye mazingניתן למנות אינספור סיבות להעדפת העדשות על פני המשקפיים. הרכבת משקפיים גורמת לא אחת לתחושה של חיץ בין מי שמרכיב אותם לבין הסובבים. מעבר לכך, עדשות מגע אינן נשברות, מתלכלכות, מעלות אדים או אובדות, ומאפשרות שדה ראייה נרחב, שמירה על מראה אסתטי וניהול אורח חיים ספורטיבי פעיל. 

עדשות המגע עשויות להתאים למגוון לקויות ראייה שונות, כגון קוצר ראייה, רוחק ראייה, אסטיגמציה (צילינדר), פרסביופיה (זוקן ראייה) וכיוצא בזה. ואולם, בהגיענו לבחור עדשות מגע מומלצות, כדאי לקחת בחשבון את הצרכים הספציפיים ואורח החיים הפרטני, כמו לדוגמה בילוי של שעות ממושכות דרך קבע בחדרים ממוזגים ואו מול מסכי מחשב, עיניים עם נטייה ליובש, עיניים עם נטייה לאלרגיות עונתיות, תדירות השימוש העתידי בהן וכדומה.

עדשות מגע חד יומיות

למעשה, הבחירה של עדשות מגע מומלצות צריכה להיעשות לאחר מיפוי הצרכים האינדיבידואליים והעברת המידע לאופטומטריסט שמבצע את בדיקת עיניים ובדיקות ההתאמה. כך למשל, עדשות מגע חד יומיות הנן לשימוש חד פעמי ויש לאחר מכן להשליכן לאשפה. יתרונן של עדשות המגע הללו מתייחס להיותן נוחות ופשוטות לשימוש, ללא צורך בתחזוקה או רכישת תמיסות לפירוק חלבונים. 

עדשות חד יומיות מתאימות אופטימלית לכול מי שלא ניחן בסבלנות יתר לטיפול בעדשות מגע ואו אינו נוהג לעשות בהן שימוש על בסיס יומיומי קבוע אלא באירועים מיוחדים בלבד. יתירה מכך, היות והעדשות מונעות הצטברות של חלבונים ואנטיגנים מעליהן, קיים סיכון פחות לזיהומים בהשוואה לעדשות לשימוש חוזר, לכן הן מתאימות לבעלי רגישות יתר בעיניים ונטייה לאלרגיות.