מחפשים עדשות מגע מומלצות ? קבלו את המדריך השלם

לכל סוגי העדשות >>

 

מחפשים עדשות מגע מומלצות? מתקשים בבחירת סוג העדשות? אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Eye mazing מציינים שעדשות המגע מהוות, אמנם, את נקודת המפגש שבין הרפואה והטכנולוגיה, והן מספקות מענה אופטימלי למיליוני אנשים עם לקויות ראייה שונות, אך יחד עם זאת, חשוב להקפיד על בחירה נכונה של עדשות המגע ושימוש נכון. 

לפיכך לפני הכול, חובה לעבור בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מוסמך ולבצע התאמת עדשות מגע. בעניין זה, ראוי להבהיר שההתאמה איננה תלויה בצורכי תיקון הראייה בלבד אלא גם בהתאמה מיטבית לאורח החיים של האדם. כמו כן, יש לקבל הדרכה לגבי הרכבה והסרת עדשות המגע, טווח הזמן המקסימלי שניתן לעשות בהן השימוש, אופן הטיפול והתחזוקה, תמיסות החיטוי המומלצות ועוד.

התאמה למגוון לקויות ראייה שונות

עדשות מגע מומלצות | eye mazingניתן למנות אינספור סיבות להעדפת העדשות על פני המשקפיים. הרכבת משקפיים גורמת לא אחת לתחושה של חיץ בין מי שמרכיב אותם לבין הסובבים. מעבר לכך, עדשות מגע אינן נשברות, מתלכלכות, מעלות אדים או אובדות, ומאפשרות שדה ראייה נרחב, שמירה על מראה אסתטי וניהול אורח חיים ספורטיבי פעיל. 

עדשות המגע עשויות להתאים למגוון לקויות ראייה שונות, כגון קוצר ראייה, רוחק ראייה, אסטיגמציה (צילינדר), פרסביופיה (זוקן ראייה) וכיוצא בזה. ואולם, בהגיענו לבחור עדשות מגע מומלצות, כדאי לקחת בחשבון את הצרכים הספציפיים ואורח החיים הפרטני, כמו לדוגמה בילוי של שעות ממושכות דרך קבע בחדרים ממוזגים ואו מול מסכי מחשב, עיניים עם נטייה ליובש, עיניים עם נטייה לאלרגיות עונתיות, תדירות השימוש העתידי בהן וכדומה.

עדשות מגע חד יומיות

למעשה, הבחירה של עדשות מגע מומלצות צריכה להיעשות לאחר מיפוי הצרכים האינדיבידואליים והעברת המידע לאופטומטריסט שמבצע את בדיקת עיניים ובדיקות ההתאמה. כך למשל, עדשות מגע חד יומיות הנן לשימוש חד פעמי ויש לאחר מכן להשליכן לאשפה. יתרונן של עדשות המגע הללו מתייחס להיותן נוחות ופשוטות לשימוש, ללא צורך בתחזוקה או רכישת תמיסות לפירוק חלבונים. 

עדשות חד יומיות מתאימות אופטימלית לכול מי שלא ניחן בסבלנות יתר לטיפול בעדשות מגע ואו אינו נוהג לעשות בהן שימוש על בסיס יומיומי קבוע אלא באירועים מיוחדים בלבד. יתירה מכך, היות והעדשות מונעות הצטברות של חלבונים ואנטיגנים מעליהן, קיים סיכון פחות לזיהומים בהשוואה לעדשות לשימוש חוזר, לכן הן מתאימות לבעלי רגישות יתר בעיניים ונטייה לאלרגיות.

כל מה שרציתם לדעת בנושא עדשות מגע מומלצות

ישנם כמה סוגים של עדשות מגע מומלצות. לפני שנכנסים לעומק, חשוב לדעת שעדשות מגע אינן מוצר מדף שקונים ברתות הפארם על פי שיקולים צרכניים כאלה ואחרים, אלא מוצר רפואי שיש לקנות עם מרשם רופא ובהתאם לשיקולים בריאותיים. מומחי Eye mazing מסבירים.

 עדשות מגע מומלצות קשות או רכות

העדשות הקשות עשויות מחומר קשיח יותר מהעדשות הרכות והן גם קטנות יותר מהן. לעדשות הקשות גם סבירות גבוהה יותר להיפלט מהעין לעומת הרכות. הן תמיד קבועות, כלומר שנתיות, ומטרתן בדרך כלל לתקן מצבים יוצאי דופן כמו אסטיגמציה גבוהה, פער גדול בין המספרים בשתי העיניים ועוד. 

העדשות הרכות סופחות מים וגדולות מהעדשות הקשות, והן גם נוחות יותר להרכבה. העדשות הרכות נחלקות לעדשות מסוג הידרוג'ל ולעדשות מסוג סיליקון הידרוג'ל. העדשות הרכות הנפוצות ביותר הן העדשות מסוג הידרוג'ל, וקיימים כמה מאפיינים עיקריים הקשורים בעדשות הרכות כמו עבירות חמצן, רטיבות ועוד. 

כאמור, אין לבחור עדשות מגע מומלצות באופן שרירותי, או כתוצאה משיקולים כלכליים בלבד, אלא יש להגיע לבדיקה אצל אופטומטריסט מקצועי שיתאים את סוג העדשות הנכון למצב העיניים. האופטומטריסט מבצע בדיקות ומדידות מדויקת, הכוללת בדיקת קימור, קוטר, אבחנת מצב היובש בעין ובהתאם לתוצאות בדיקתו נותן את המרשם לעדשות.

שמירה על ניקיון העדשות

כדי להימנע מזיהומים מסוכנים בעין, שלצערנו הרב קורים לא פעם ומסכנים את קרנית העין, חשוב מאוד להקפיד על תחזוקה נכונה שתביא לרמת ניקיון גבוהה של העדשות. עם רכישת העדשות, יש לרכוש את תמיסת הניקוי המתאימה להן ולהקפיד על חיטוי בהתאם להוראות היצרן. 

בטרם התחלת תהליך החיטוי, יש לשטוף את הידיים היטב במים וסבון ולייבשן היטב. כל מגע של העדשות עם מים אסור, שכן במים קיימת אמבה שבמגע עם העדשות עלולה להוביל לזיהום בקרנית. לכן אין להיכנס עם עדשות לרחצה בבריכה, בים, במקלחת או בכל מקור מים אחר. השימוש בכל סוג של עדשות מגע מומלצות הוא הרבה מעבר לבחירה אסתטית או אופנתית. הוא מחייב אחריות וזהירות, הקפדה על ניקיון וחיטוי, ועמידה בכל הוראות היצרן על מנת לשמור על בריאות העיניים לאורך זמן.