ייתרונות השימוש בעדשות מגע חודשיות

לקטלוג עדשות מגע>>

ייתרונות השימוש עדשות מגע חודשיות

עדשות מגע הן מוצר המשמש לתיקון ראייה, בדומה לפעולת המשקפיים, אך ללא השינוי במראה הפיזי שיוצרות המשקפיים וכל הדברים הנוספים הנלווים לשימוש בהן. עדשות המגע אינן נראות כלפי חוץ אך הן יכולות לסייע בתיקון ושיפור ראייה בעת השימוש בהן. בנוסף להיבט השימושי והרפואי, ישנן עדשות מגע המשמשות לצרכים קוסמטיים, כמו שינוי צבע העיניים באופן זמני. ישנו מגוון רב של סוגים של עדשות מגע, הנוגע לחומרי הגלם מהם הן עשויות, לאופן העיצוב האופטי, למטרות השימוש ולמשך השימוש. ניתן להשתמש בעדשות באופן חד פעמי או באופן ממושך. עדשות מגע חודשיות מאפשרות שימוש רב פעמי ארוך יותר מעדשות יומיות לשימוש חד פעמי. אם כך, בדקנו מהם ייתרונות השימוש בעדשות מגע חודשיות.

 

מהן עדשות מגע חודשיות

עדשות מגע חודשיות הן עדשות מגע שניתן לעשות בהן שימוש חוזר במשך חודש ימים. תחילה, יש להגיע לרופא עיניים או אופטומטריסט כדי שיתאימו לכם התאמה אופטומטריסטית של סוג העדשה המתאימה לכם ויערכו לכם הדרכה בשימוש בעדשות מגע באופן כללי. לאחר שיש בידיכם את הנתונים שלכם, תוכלו לרכוש את העדשות בכל מקום, כולל בקניה מקוונת. אך עדיין, ישנו מגוון רב של סוגי עדשות שתצטרכו לבחור. עליכם לבחור לפי חומרי הגלם, סוג העיצוב האופטי, מטרות השימוש ומשך השימוש. אם ברצונכם לרכוש עדשות מגע חודשיות, עליכם להכיר את ייתרונות השימוש בעדשות מגע חודשיות.

 

עדשות מגע חודשיות ואחרות הן תכשיר רפואי

ניתן לראות עלייה מתמדת בשימוש בעדשות מגע, אך לצערנו לצידה קיימת גם עלייה בכמות הזיהומים הנגרמים כתוצאה מחוסר מודעות לחשיבות השימוש הנכון והמדויק במוצר זה. יישום הכלל הראשון בנושא זה נובע מההבנה שעדשות מגע הן תכשיר רפואי. לכן חובה לקנות עדשות מגע חודשיות, יומיות, או מכל סוג שהוא, רק לאחר ביקור אצל רופא עיניים או אופטומטריסט מוסמך שיתאימו עבורכם את העדשות הנכונות. 

בשוק קיימים חומרים שונים מהן עשויות העדשות, והתאמת החומר למטופל היא תוצאה של שיקולים בריאותיים. לדוגמה במקרה של יובש בעין, יכול סיליקון הידרוג'ל להועיל. בנוסף לחומר, העדשות מגיעות במידות, קוטר וקימור שונות, וכמובן שרק לאחר מדידות מקצועיות של עיניכם על ידי רופא העיניים או האופטומטריסט, ניתן יהיה להתאים את העדשה הנכונה למידות העין.

 

מהם ייתרונות השימוש בעדשות מגע חודשיות

לשימוש בעדשות מגע חודשיות, להבדיל מעדשות מגע יומיות חד פעמיות, ישנם ייתרונות רבים:

• איכות ועמידות: עדשות מגע חודשיות הן איכותיות ועמידות יותר מאחר והן מיועדות לשימוש רב פעמי חוזר.

• חסכוניות: עדשות מגע חודשיות הן חסכוניות יותר בגלל שניתן להשתמש בהן לאורך חודש שלם, לעומת שימוש חד פעמי. אמנם, ישנה הוצאה לטובת חומרי ניקוי וחיטוי לעדשות, אך ההבדל הכספי עדיין משתלם.

• מגוונות: עדשות המגע החודשיות מותאמות למגוון רחב יותר של פרמטרים אישיים וסוגים שונים של בעיות ראייה, לרבות צילינדר והתאמת זווית.

 

איך נשיג עדשות מגע חודשיות בקלות ובנוחות

לאחר התאמה ראשונית אצל רופא העיניים או האופטומטריסט, ניתן לרכוש עדשות מגע חודשיות בכל מקום, גם באופן מקוון. עם זאת, חשוב להקפיד על איכות והתאמה מיטבית של העדשות. אצלנו ב  Eye mazing – בוטיק משקפיים אונליין תוכלו למצוא גם איכות וגם יחס אישי וליווי מקצועי וכך תוכלו ליהנות בנוחות ובקלות מייתרונות השימוש בעדשות מגע חודשיות.

 

זיהומים נגרמים כתוצאה משימוש שגוי

בתהליך ניקוי העדשות חשוב להשתמש אך ורק בתמיסת הניקוי המיועדת לעדשות שברשותכם. אין לקנות תמיסות אחרות רק מפני שהן במבצע, שכן תמיסות לא מתאימות עלולות להרוס את העדשות או לחילופין לא לבצע את עבודת הריגת החיידקים שהינה כי קריטית להגנה על העין שלכם. 

בהקשר זה חשוב מאוד גם להקפיד על תוקף התמיסה. בנוסף יש לשטוף היטב את ידיכם במים וסבון לפני הרכבת או הוצאת העדשות, והדבר נכון תמיד, לא רק בימי הקורונה. חשוב גם לייבש היטב את הידיים, ולעולם לא להשתמש במים לצורך שטיפת העדשות או אחסונן. 

חשוב לדעת שמגע של עדשות מגע חודשיות או אחרות במים, עלול לגרום לזיהום קרנית כתוצאה מאמבה המצויה במים. מסיבה זו גם אין לרחוץ בבריכה, במקלחת או במקורות מים שונים תוך הרכבת עדשות. כדי להימנע מזיהומים חשוב גם להפחית את משך זמן השימוש בעדשות ולהחזיק תמיד משקפיים רזרביים. מאחלים לכם בריאות איתנה ושימוש מהנה, צוות eye-mazing.