המדריך לרכישה נבונה: איך לבחור משקפי שמש?

לקטלוג משקפי שמש לגברים >>

לקטלוג משקפי שמש לנשים >>

 

אם חשבתם שלרכוש משקפי שמש מסתכם בכמה מדידות מול המראה ובחירה באלו המשווים לנו מראה הורס- אז תחשבו שוב! אחד מהדברים הידועים לכולנו ללא עוררין הוא שקרינת השמש מסוכנת לעיניים. מה שלא ידוע לכולם הוא שקרינת השמש עלולה לפגוע בראייה באופן בלתי הפיך, החל מכוויות שמש ועד לקטרקט וסרטן בעפעפיים. 

משקפי השמש נועדו בראש ובראשונה להגן על העיניים והראייה באמצעות סינון הקרינה האולטרה סגולית המסוכנת וויסות עוצמת האור עד לרמה המאפשרת לעין לתפקד בנוחות. עם זאת, מאז שמשקפי השמש הפכו לאביזר אופנתי, רבים מקלים ראש בנוגע למטרה שלשמה הם נועדו מלכתחילה וממקדים את בחירתם באלו המזכים אותם בלוק הורס.

 

אופי השימוש שמתעתדים לעשות במשקפי השמש

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Eye mazing מסבירים שבהגיענו לבחור משקפי שמש, כדאי להעדיף כאלו שחוסמים את קרינת ה- UVB בשיעור של 99% לכול הפחות ולוותר על אלו שאינם עומדים בסטנדרט הזה. 

הקריטריון השני מתייחס לאופי השימוש שאנו מתעתדים לעשות בהם. לדוגמה, אדם שעובד לאורך כול היום יזדקק למשקפי שמש עם דרגת סינון הגבוהה ביותר, בעוד שלאדם העובד במשרד סגור, קריטריון זה קריטי מעט פחות.

לנהיגה, יש להעדיף משקפי שמש בעלי עדשות בגוון טבעי ככל שניתן, לא כהות מדי (על מנת שתתאמנה גם לשעות הדמדומים) ומנגד גם ולא בהירות מדי (למניעת סנוור מהשמש). לפעילות ספורטיבית, לים ולבריכה רצוי להעדיף משקפי שמש עם מסגרת פלסטיק קשיחה למניעת החלדה ועדשות בציפוי אנטי רפלקס.

 

התאמה מבחינת הגודל ונוחות השימוש 

שיקול נוסף, חשוב לא פחות נוגע לעניין הנוחות. כמו ברכישת נעליים, גם במהלך בחירת משקפי שמש יש לוודא, שהם אכן מתאימים מבחינת הגודל ומכסים את העיניים באופן מלא גם כשמלכסנים מבט, שהמסגרת קלה ואיננה מורגשת יתר על המידה. יש לוודא שהליטוש של העדשות איכותי וללא שריטות ופגמים, וכן שהמשקפיים ניחנים באחיזה נוחה וטובה סביב האוזניים ואינם נשמטים בכל תזוזה. 

רק לאחר ההתייחסות לכול הפרמטרים הללו, ניתן לגשת אל האספקט העיצובי. באופן כללי, גם המשקפיים אפנתיים ביותר בעולם עשויים להיראות על זה שמרכיב אותם זוועה, במידה ואינם מתאימים למבנה פניו. לבעלי פנים מעגולות תתאים במיוחד מסגרת בעיצוב עיני חתול, התורמת לאפקט הרמת הלחיים, בעוד שלפנים מרובעות יתאימו משקפיים עם מסגרת דקה לצורך איזון מבנה הפנים.

 

איך לבחור משקפי שמש